SERWIS KLIMATYZACJI

serwis klimatyzacji gdańskAutoserwis MC Plus Gdańsk zajmuje się kompleksową naprawą klimatyzacji samochodowych. Dokonujemy regularnych przeglądów i kontroli ich sprawności w autach osobowych i dostawczych, w celu wyeliminowania nawet drobnych usterek. Do naszych usług można zaliczyć napełnianie instalacji czynnikiem chłodniczym, sprawdzanie szczelności czy wymianę filtrów kabinowych i powietrza. Oferujemy także odgrzybianie i dezynfekcję klimatyzacji, która jest ważna nie tylko ze względu n prawidłowe funkcjonowanie pojazdu, ale także na zdrowie jego użytkowników. Oprócz serwisowania możemy zająć się także wymianą filtru oleju. Dysponujemy urządzeniami zlewająco-wysysającymi, które umożliwiają odbiór maksymalnej ilości zużytego płynu.

Jeśli zauważyłeś, że instalacja w Twoim samochodzie chłodzi znacznie słabiej, niż wcześniej, to znak, że czas odwiedzić serwis klimatyzacji samochodowej. Usuniemy pozostały płyn, by następnie wprowadzić nowy czynnik w ilości sugerowanej przez producenta. Uzupełnienie czynnika chłodzącego ponownie umożliwi sprawne działanie klimatyzacji w Twoim aucie.
Problemy z niewydajnym działaniem lub z nieodpowiednią ilością czynnika chłodniczego w instalacji mogą być spowodowane istnieniem przecieków. W ramach serwisu klimatyzacji samochodowej przeprowadzamy testy szczelności, dzięki którym jesteśmy w stanie zlokalizować źródło problemu. W przypadku potwierdzenia podejrzeń o przecieku, przeprowadzimy konieczne naprawy tak, by przywrócić sprawność podzespołowi.

W ramach kompleksowych usług serwis klimatyzacji samochodowej MC Plus Gdańsk przeprowadza kontrole filtrów kabinowych i powietrza, a w razie zaistnienia takiej konieczności – dokonuje ich wymiany. Dzięki temu zarówno powietrze dostające się do silnika, jak i to, którym oddycha kierowca i pasażerowie, jest pozbawione zanieczyszczeń.

Przynajmniej raz do roku należy skorzystać z serwisu klimatyzacji samochodowej i przy tej okazji skorzystać z usługi odgrzybiania i dezynfekcji klimatyzacji. Warto pamiętać także o tym, by przez cały rok, przynajmniej raz na tydzień na kilka minut włączać chłodzenie – dzięki temu zmniejszymy ryzyko pojawienia się bakterii w kabinie.

Dlaczego serwis klimatyzacji samochodowej jest tak ważny:

  • Filtry kabinowe – nazywane często filtrem przeciwpyłowym –ten właśnie element odpowiedzialny jest za oczyszczanie powietrza napływającego z zewnątrz do wewnątrz kabiny auta. Filtr ten zapobiega konieczności wymiany dmuchawy nawiewu czy parownika klimatyzacji, co jest dość kosztowne. Podstawowe pytanie to jak często? Możemy się tu odnieść do kilku wyznaczników; przebieg w km (15 – 30 tyś.) czy czas (1 raz w roku), powinniśmy uwzględnić jednak sposób eksploatacji auta! Jeśli poruszasz się w większości w warunkach miejskich czy też w warunkach wysokiego zapylenia (budowy, drogi gruntowe) należy wymieniać filtr kabinowy niezależnie od przebiegu nawet dwa razy w roku. Biorąc pod uwagę niskie ceny filtrów kabinowych oraz to że w większości aut można je bez większego problemu wymienić samemu, coraz większe grono kierowców traktuje wymianę filtra kabinowego jako standard przy obsłudze samochodu.
  • Osuszacz, Filtr – jest elementem układu klimatyzacji wychwytującym wilgoć oraz drobne zanieczyszczenia z naszego układu. Kiedy go należy wymieniać? Bezwzględnie przy każdym rozszczelnieniu układu klimatyzacji i to niezależnie od tego czy układ naprawiamy czy wykonujemy inne czynności naprawcze niezwiązane z klimatyzacją! Dlaczego? Osuszacz jako nieskomplikowany filtr posiada jednak wkład absorbujący wilgoć. Znaczna większość serwisów zaleca wymianę osuszacza co 2-3 lata, na pewno nie zaszkodzi to układowi i jego sprawności, z praktyki wiadomo jednak że sprawny i szczelny układ klimatyzacji nie wymaga wymiany osuszacza, tu jednak należy wziąć pod uwagę wielkość ubytków czynnika w układzie klimatyzacji i podjąć rozsądną decyzję, a to już zależy od kompetencji i wiedzy serwisanta.

Z naszych usług powinni skorzystać kierowcy, którzy:

  • czują nieprzyjemny zapach wydobywający się z układu,
  • zauważyli zbyt słabą siłę nawiewu i wysoką temperaturę powietrza,
  • ich instalacja jest przestarzała.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Call Now Button