REGENERACJA FELG

regeneracja felgNawet bardzo dobre aluminiowe felgi po kilku latach jazdy po dziurawych ulicach i krawężnikach są poobijane i porysowane. Lakier systematycznie pokrywa się trudnym do usunięcia pyłem z hamulców, który co jakiś czas jest zmywany silnym kwasem lub detergentem. Efekt? Stara obręcz aluminiowa traci swój największy walor – przestaje zdobić samochód. Jeśli zależy nam na efektownym wyglądzie auta, możemy aluminiowe felgi zregenerować.

Efektowne aluminiowe felgi potrafią nadać wspaniały wygląd nawet bardzo przeciętnemu samochodowi. Jednak nawet bardzo dobre aluminiowe felgi po kilku latach jazdy po dziurawych ulicach i krawężnikach są poobijane i porysowane. Lakier systematycznie pokrywa się trudnym do usunięcia pyłem z hamulców, który co jakiś czas jest zmywany silnym kwasem lub detergentem. Efekt? Stara obręcz aluminiowa traci swój największy walor – przestaje zdobić samochód. Jeśli zależy nam na efektownym wyglądzie auta, możemy aluminiowe felgi zregenerować.

Zabieg przywróci je do stanu fabrycznej świetności. Można też pójść krok dalej i zlecić pomalowanie felg nietuzinkowym lakierem lub wypolerowanie ich rantów. Najtańsze jest prostowanie obręczy stalowych, ale w tym przypadku zadanie nie jest łatwe. Stal to twardy materiał, który bez większych trudności pozwala prostować się w rejonie rantów. Poważne, boczne uszkodzenia są niestety trudne, a czasami niemożliwe do całkowitego usunięcia.
Decydując się na mechaniczne prostowanie felg, trzeba być świadomym, że po takim zabiegu stalowa felga będzie najpewniej wymagać lakierowania. Jeśli jest dodatkowo mocno zniszczona i zardzewiała, najlepiej wykonać gruntowne piaskowanie całej obręczy. Taki zabieg pomaga pozbyć się korozji i głębokich wżerów w lakierze. W serwisie MC Plus Gdańsk po piaskowaniu felga jest zabezpieczana środkiem antykorozyjnym, a dopiero później malowana.

Nadaj blaska swojemu autu z serwisem MC Plus Gdańsk.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Call Now Button